وبلاگ عاشقانه و جالب
 

دانستنیهایی از كاندوم :

 كاندوم بدون تردید ، امروز در خط مقدم مبارزه با ایدز و سایر بیماریهای مقاربتی مدرن در سراسر دنیا قرار گرفته است . این وسیله از آنجا منحصر به فرد و بی همتا هست كه نه تنها یك وسیله پیشگیری از بارداری است بلكه فرد را از ابتلا به بیماریهایی كه از راه تماس جنسی منتقل میشوند و از همه مهمتر ایدز ، محافظت میكند .

در فرهنگ ما و جوامعی مثل ما ، همین وسیله فوق العاده مفید ، تبدیل به یك موجود شده است كه حتی فكر كردن به آن هم مایه شرمندگی است چه برسد به حرف زدن درباره آن . (تا به حال برای خرید كاندوم به داروخانه رفته اید؟)! اما این محدودیتها ، اگر باعث شوند كه در كار آموزش سلامت اختلال ایجاد شود ، اگر باعث شوند افراد آن چه را كه باید بدانند نیاموزند ، و اگر در نهایت با شیوع بیماریهایی كشنده همچون ایدز سلامت جامعه را به خطر بیندازند، آیا منطقی هستند ؟

كاندوم ، كه استفاده از آن در جوامع مدرن ، به عنوان یك وسیله ارزان ، بی دردسر و مفید روز به روز رواج بیشتری مییابد ، تا امروز ، تنها وسیله ای است كه تاكنون انسان برای مبارزه با ویروس مهارنشدنی ایدز ساخته است .

- اگر یك روز دنبال وسیله خیلی ساده و ارزانقیمت برای پیشگیری از بارداری باشید , كه صد البته عارضه ای هم برای شما نداشته باشد ، قطعا اولین پیشنهادی كه به شما میشود ، استفاده از كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original) است . این وسیله در واقع یك پوشش نازك پلاستیكی شبیه كیسه است كه آقایان قبل از نزدیكی روی آلت خود میكشند .

 این پوشش به عنوان یك سد و مانع مكانیكی از تماس مایع منی و اسپرمهای مرد با دیواره دستگاه تناسلی زن جلوگیری میكند و به این ترتیب نه تنها از بارداری پیشگیری میكند بلكه هر دو نفر یعنی زن و مرد را در مقابل سرایت بیماریهای مقاربتی (مثل سوزاك ، سیفلیس و حتی ایدز) محافظت میكند .

 كاندوم از كجا آمده ؟
 اگر شما فكر میكنید كه كاندوم حاصل پیشرفت علم و تلاش دانشمندان معاصر است ، باید بگوئیم كه سخت در اشتباهید ، چون كاندوم اصلاً چیز جدیدی نیست . اولین تصاویر مربوط به استفاده از كاندوم به 3000 سال پیش برمیگردد ! كاندومهای اولیه از پارچه های كتانی یا روده حیوانات درست میشدند و بیشتر شبیه یك كلاه بودند كه روی سر آلت قرار میگرفت .

ولی آن چیزی كه شما امروزه به اسم كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original) میشناسید ، در واقع مدل توسعه یافته و پیشرفته كاندومی است كه آقای چارلز گودیر در سال 1844 اختراع كرد و اندكی بعد به تولید انبوه رسید . در طی سالها ، كاندوم از نظر شكل ، جنس و كارایی پیشرفت قابل ملاحظه ای پیدا كرده و امروزه شما میتوانید از میان انواع مختلف ، كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original) را انتخاب كنید .

 چرا باید از کاندوم استفاده کنیم ؟
 آنچه که امروزه نیاز به شناخت و آموزش استفاده صحیح از کاندوم را ضروری می کند ، نقش موثر و اثبات شده آن در جلوگیری از بیماری های آمیزشی و از جمله ایدز می باشد . كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original)  بهترین محافظ در برابر بیماری های آمیزشی محسوب میشود . چون کاندوم صرفنظر از جنسیت افرادیکه با یکدیگر نزدیکی جنسی انجام میدهند ، مانع از ارتباط و آمیختن ترشح های داخلی و یا راه پیدا کردن ویروس های احتمالی به خون شرکای جنسی می شوند که اصلی ترین راه انتقال بیماری های آمیزشی است .

استفاده از كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original) با توجه به ارزان بودن و استفاده آسان آن در مقابل ابتلا به انواع بیماریهای مقاربتی و ایدز امری عقلانی است . كاندوم ممكن است از جنس لاتكس ، پوست بره یا پلی اورتان باشد . كاندومهایی كه از جنس لاتكس هستند نظیر كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original) ، بیشترین محافظت را در مقابل بیماریهای مقاربتی فراهم میآورند .

گذشته از جنس ، كاندومها از لحاظ ظاهری هم انواع مختلفی دارند . برخی از آنها سطح كاملاً صافی دارند در حالی كه برخی دیگر موجدار و یا خاردار هستند . این گروه از كاندومها به دلیل سطح تماس بیشتر ، سبب تحریك بیشتر زن میشوند . گروهی از آنها با مواد خاصی چرب و لیز شده اند و گروهی هم حاوی مواد اسپرمكش هستند .

در صورت استفاده از كاندومهای حاوی مواد اسپرمكش ، احتمال بارداری ناخواسته باز هم كمتر میشود . علاوه بر جنس و ظاهر، كاندومها از لحاظ اندازه هم با یكدیگر تفاوت دارند . فراموش نكنید كه اندازه بودن كاندوم اهمیت فراوانی دارد زیرا اگر خیلی تنگ باشد ممكن است پاره شود و اگر زیادی گشاد باشد امكان دارد در حین استفاده دربیاید و ... بنابراین سعی كنید حتماً كاندومی بخرید كه اندازهِ شما باشد , البته برای فهمیدن این مسئله شما چاره ای جز امتحان كردن كاندومهای مختلف ندارید . به تاریخ انقضای كاندوم ، تغییر رنگ و سالم بودن بسته هم توجه كنید ، چون كاندومها پس از مدتی خاصیت و كارایی خود را از دست میدهند و در نتیجه احتمال حاملگی در صورت استفاده از آنها بیشتر میشود .

 آمادگی برای استفاده از كاندوم :
 اولین نكته این است كه سعی كنید كاندوم همواره در دسترس و نزدیك شما و همسرتان باشد . اگر كاندوم در دسترس شما نباشد ممكن است وسوسه شوید و بدون استفاده از كاندوم …
برای اینكه تاثیر كاندوم در پیشگیری از بارداری و سرایت بیماریهای مقاربتی كاهش پیدا نكند ، استفادهِ درست از آن اهمیت بسیاری دارد . یكی از مهمترین اقدامات در این زمینه نگهداری مناسب از كاندوم است . كاندوم باید در یك محل خشك و خنك نگهداری شود . هیچوقت كاندوم را در كیف پول یا جیب خود نگهداری نكنید .

نكته اساسی بعدی در مورد استفاده از كاندوم ، زمان استفاده از آن است . هیچگاه برای پوشیدن كاندوم صبر نكنید تا كار به مراحل نهایی برسد ، چون در مردان ، قبل و بعد از انزال مایعی خارج میشود كه به راحتی قادر است زن را باردار كند و بعلاوه میتواند سبب انتقال بیماریهای مقاربتی شود . بنابراین حتماً قبل از انجام دخول ، باید كاندوم را پوشیده باشید .

نكته بعدی كه هنگام استفاده از كاندوم باید به آن توجه داشته باشید این است كه شما اجازه ندارید از یك كاندوم دوبار استفاده كنید بلكه هربار باید یك كاندوم نو را بكار ببرید . حتماً قبل از نزدیكی سطح داخلی و خارجی كاندوم را چرب كنید . این كار نه تنها باعث لذت بیشتر همسر شما میشود بلكه احتمال پارگی كاندوم را هم به حداقل میرساند . البته توجه داشته باشید كه برای لغزنده كردن كاندوم از كرمهایی كه پایه و اساس آنها چربی و روغن است مثل (كرم بچه) و وازلین به هیچ عنوان استفاده نكنید , زیرا این كرمها لاتكس را تضعیف میكنند و احتمال پارگی افزایش مییابد . شما میتوانید از كرمهایی با پایه و اساس آب مثل ژل لوبریكانت كمك بگیرید .

دلایل استفاده از کاندوم :
  1) كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original) تنها وسیله ای است که قادر به پیشگیری از بیماریهای آمیزشی و از همه مهمتر ایدز است , در صورت استفاده صحیح و همیشگی .
  2) كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original) یکی از مطمئنترین راههای پیشگیری از بارداری ناخواسته در صورت استفاده صحیح و همیشگی است .
  3) كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original) بر خلاف بعضی از راههای پیشگیری از بارداری دارای هیچگونه عوارض جانبی نمیباشد .
  4) كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original) درشکل ها ، رنگ ها ، طعم و بو، بافتها و اندازهایی متنوع ارایه میشوند که میتوانند لذت در نزدیکی را افزایش دهند .

  5) كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original) را میتوان براحتی از طریق خرید از گروه همراهان تهیه کرد ومانند دیگر راههای پیشگیری نیازی به نسخه پزشک ندارد .
  6) كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original) مشکلات موجود در نزدیکی مانند زود ارضایی را کاهش میدهند .
  7) استفاده از كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original) بسیار ساده است . تنها با کمی تمرین در مورد نحوه استفاده صحیح از آن شما قادر خواهید بود از لذت ارتباط جنسی با اطمینان خاطر کامل بهره ببرید .
  8) كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original) را تنها در موقع نزدیکی و همخوابگی باید استفاده کرد . بر خلاف دیگر راه های پیشگیری که شما بایستی زمان مصرف و نوع استفاده از آن ها را مد نظر داشته باشید .

 نحوهِ استفاده از كاندوم :
 نكته اول در این زمینه این است كه هنگام باز كردن بستهِ حاوی كاندوم باید خیلی احتیاط كنید ، چون كاندوم به راحتی توسط كشش یا ضربهِ ناخن شما آسیب میبیند . روش درست استفاده از كاندوم این است كه در هنگام نعوظ و قبل از نزدیكی ، كاندوم را به آرامی روی سر آلت تناسلی قرار دهید , به نحویكه حلقهِ دور كاندوم به سمت خارج باشد . سپس حلقه را به آرامی به سمت شكم خود باز كنید . توجه داشته باشید كه نباید كاندوم را كاملاً سفت و محكم روی سر آلت تناسلی بكشید بلكه باید مقداری فضای خالی در سر كیسه مانند آن باقی بماند . مراقب باشید كه این فضا پر از هوا نشده باشد چون در این صورت ممكن است در هنگام استفاده پاره شود .

وقتی نزدیكی تمام شد ، دیگر نباید زیاد معطل كنید و تا آلت در حالت نعوظ است ، باید آن را از دستگاه تناسلی زن خارج كنید , زیرا در غیر این صورت ، كاندوم برای آلت تناسلی گشاد شده و ممكن است مقداری از اسپرمها به بدن زن راه یابند . هنگامی كه خواستید آلت را خارج كنید ، برای جلوگیری از درآمدن كاندوم توصیه میشود كه حلقه انتهای كاندوم را با دست بگیرید و سپس آلت را خارج كنید .

 پس از درآوردن كاندوم هم آلت تناسلی خود را به خوبی بشویید تا اسپرمی بر روی آن باقی نماند . در ضمن یك نكته اساسی این است كه اگر شما كاندوم را درون دستشویی بیاندازید ، میتواند سبب گرفتگی لوله چاه شود ! كاندوم را پس از مصرف در یك دستمال پیچیده در سطل زباله بیاندازید .

 آیا كاندوم واقعاً چقدر در پیشگیری از بارداری موِثر است ؟
 بصورت تئوریك اگر كاندوم بصورت مداوم و به طرز صحیح استفاده شود ، احتمال بارداری تنها 2 درصد است یعنی از هر 100 زوج فقط دوتای آنها ممكن است بچه دار شوند . ولی در عمل كاندوم 80 تا 90 درصد موِثر است و 15 درصد كسانی كه از كاندوم استفاده میكنند ، در یك سال اول استفاده از این روش بچه دار میشوند كه عمده ترین دلیل این تفاوت ، استفاده نادرست از كاندوم و یا دیر استفاده كردن از كاندوم است .

 وقتی اتفاقی كه نباید بیفتد …
 گاهی اوقات كاندوم در هنگام استفاده پاره میشود . البته زیاد نگران نباشید چون اگر كاندوم قلابی نخریده باشید احتمال پارگی كاندوم حداكثر 2 درصد است .  بهرحال اگر چنین اتفاقی افتاد حتماً باید با پزشك خود تماس بگیرید تا اقدامات لازم در مورد پیشگیری از بارداری و یا سرایت بیماریهای مقاربتی را انجام دهد . برای پیشگیری از بارداری در چنین مواقعی معمولاً پزشكان استفاده از قرصهای صبح روز بعد را توصیه میكنند . به این معنی كه خانمی كه دچار چنین مشكلی شده ظرف 24 ساعت پس از این اتفاق باید دو عدد قرص HD را یكجا میل كند و 12 ساعت بعد دوباره این كار را انجام دهد . این روش در بسیاری از موارد موفقیتآمیز است .

 كاندوم و بیماریهای مقاربتی
 بهترین روش برای پیشگیری از سرایت بیماریهای مقاربتی در هنگام رابطه جنسی و تنها روش پیشگیری از بارداری كه میتواند از سرایت بیماریهای مقاربتی هم پیشگیری كند ، همین استفاده از كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original) است ، زیرا كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original) مانع از تماس ترشحات دستگاه تناسلی زن و مرد با یكدیگر میشود .

 آیا كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original) خطری ندارد ؟
  خیر , به هیچ عنوان خطری كه ندارد بلكه دارای فواید بسیار بیشماری نیز میباشد . كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original) تنتها نمونه كاندوم است كه دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت , درمان و آموزش پزشكی جمهوری اسلامی ایران میباشد .

مزیتهای بسیار عمده كاندوم تاخیری سیمپلكس Simplex Original) :
 1) لایه خارجی لاتكس كاندوم تاخیری سیمپلكس (Simplex Original) دارای یك بافت تركیبی بسیارعالی میباشد .
 2) كاندوم تاخیری سیمپلكس (Simplex Original) مدت زمان رسیدن به اوج لذت جنسی در مردان را بطور بسیار چشمگیری افزایش میدهد .
 3) كاندومهای تاخیری سیمپلكس (Simplex Original) از مقاومت بسیار بالایی برخوردارند .
 4) كاندوم تاخیری سیمپلكس (Simplex Original) مناسب برای تماس دهانی میباشد .

 5) كاندومهای تاخیری سیمپلكس (Simplex Original) دارای مزه و طعم میوه هایی از قبیل موز ، انگور و ... میباشند كه همین امر لذت رابطه زناشویی را افزایش میدهد .
 6) شكل ظاهری كاندوم تاخیری سیمپلكس (Simplex Original) متناسب با آلت مردانه طراحی شده است .
 7) مهمترین برتری كاندوم تاخیری سیمپلكس (Simplex Original) نسبت به سایر كاندومهای موجود در بازار این است كه كاندومهای موجود در بازار از نظر شكل ، ظاهر و رایحه متنوع هستند ولی نقطه برتری كاندوم تاخیری سیمپلكس (Simplex Original) كه آنرا از سایر نمونه های مشابه متمایز میسازد این است كه همه مزایا در یك محصول بنام كاندوم تاخیری سیمپلكس (Simplex Original) گنجانده شده است و به اصطلاح All-In-One میباشد .

 مزایای استفاده از كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original) :
 1) از سرایت بیماریهای منتقله از راه جنسی ازجمله ایدز پیشگیری میكند .
 2) نیاز به تجویز توسط پزشك ندارد و ارزان و در دسترس شماست .
 3) استفاده از كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original) به دلیل كاهش تحریك در مرد و تاخیر در انزال , سبب میشود تحمل مرد بالاتر رفته و بتواند مدت طولانیتری اعمال جنسی را ادامه دهد و به این ترتیب زن و شوهر لذت بیشتری خواهند برد .

 مردها به سه منظور از کاندوم استفاده می کنند :
  1) پیشگیری از انتقال بیماریهای مقاربتی مانند : ایدز ، سوزاک و ....
  2) به عنوان یک وسیله مطمئن برای پیشگیری از حاملگی .
  3) طولانی تر كردن مدت فعالیت جنسی و تاخیر در انزال .
 
 اصول مصرف کاندوم :
  کاندوم یکی از روشهای موثری است که به نحو مناسبی باعث پیشگیری از بیماریهای مقاربتی , همینطور جلوگیری از حاملگی میگردد . معمولا جنس اکثر کاندومهای اصلی از قبیل كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original) از لاتکس است که جنس ارجح و مرغوب میباشد , با اینحال در بازار انواع فاقد كیفیت و تقلبی دیگری هم وجود دارد که بهتر است مصرف کنندگان نسبت به این مسیله هوشیاری لازم را داشته باشند . اغلب كاندومهای سیمپلكس اصلی (Simplex Original) به طور معطر و میوه ای عرضه میشود , بطوری که باعث عدم دلزدگی شما عزیزان وهمچنین لذتی دو چندان در هنگام رابطه زناشوئی میگردد .

 یکی از نکات در نگهداری کاندوم این هست که سعی کنید کاندوم را همیشه در یک جای مشخص و معین و درضمن قابل دسترس نگهداری کنید . همچنین کاندوم را باید در محلی دور از حرارت ، فشار ، نور آفتاب و رطوبت دائمی نگهداری کرد , چرا که در غیر اینصورت نمیتوان به آن اطمینان کرد , مثلا کیف پول جیبی شما که هر روز متحمل فشار است جای مناسبی برای نگهداری کاندوم نیست . البته كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original) در بسته بندی كامل و محكم قرار دارد تا از هرگونه آسیب محیطی در امان باشد .

یکی از مزایای مهم كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original) جلوگیری ازحاملگی است , با اینحال علاوه بر پیشگیری از حاملگی ، از بیماریهای مقاربتی نیز پیشگیری میکند و با کاهش خطر انتقال بیماریهای مقاربتی از نازایی و خطر ابتلا به بیماری سرطان دهانه رحم را نیز در خانمها کاهش میدهد . گاهی به مواردی برخورد میکنیم که خانمها به منی شوهرشان حساسیت دارند , در صورت حساسیت خانمها به منی شوهر استفاده از كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original)بسیار مفید میباشد . استفاده از آن در مردانی که انزال زودرس دارند مفید بوده است و سبب تاخیر در انزال و در نتیجه حفظ غرور مردانگی میشود .

استفاده از كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original) روشی ارزان بوده و استفاده شخصی از آن نیز راحت میباشد و احتیاج به راهنمایی زیادی ندارد . بعلاوه هرگاه لازم باشد میتوان همراه سایر روشهای دیگر جلوگیری ، استفاده کرد ، مانند چند ماه اول وازکتومی . بعد از قطع مصرف آن نیز میتوان حاملگی را ایجاد نمود و بدین ترتیب فاصله دخواه سنی را بین فرزندان ایجاد نمود . هر کاندوم برای یکبار مصرف است و قبل از مصرف لازم است به تاریخ انقضای آن توجه نمود و اگر از تاریخ آن گذشته است ، از مصرف آن جدا خودداری کرد .

 برای نرم کردن و لغزنده کردن کاندوم میتوان از ژلهای مخصوص اینکار و لیزکننده ها (لوبریکیشنها) که مواد اصلی آنها آب میباشد استفاده نمود و از چرب کردن کاندوم جدا خودداری کرد زیرا هر نوع چربی (وازلین ، روغن و ...) باعث خرابی کاندوم میشود . این نوع ژلها را میتوان از داروخانه ها تهیه کرد .

تماس کاندوم با اشیاء برنده هنگام استفاده از آن مثل ناخن بلند و انگشتر ممکن است باعث پارگی کاندوم شود , استفاده از كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original) با توجه به ارزان بودن و استفاده آسان آن در مقابل ابتلا به انواع بیماریهای مقاربتی و ایدز که به صورت مختصر درباره آنها توضیح داده خواهد شد ، امری عقلانی است ، چرا که ابتلا به آنها هزینه های درمانی سنگین و خلاهای روانی بسیاری را پیآمد خواهد داشت .

 گاهی به علت رنگی بودن کاندوم چنین به نظر میرسد که ضخامت آن بیشتر یا کمتر از حد معمول است در حالیکه رنگ تند کاندوم چنین تصوری را میدهد . به علت پایین بودن فرهنگ مصرف و کم بودن اطلاعات ، گاهی افراد اظهار میکنند , که مصرف کاندوم باعث پایین آمدن لذت میشود , که این فقط خیال و تفکری غلط است ومصرف کاندوم هیچ تاثیری در این پدیده ندارد .

چنانچه در هنگام نزدیکی متوجه پارگی یا سوراخ در کاندوم شدید و یا نزدیکی مشکوک به حاملگی ناخواسته داشته اید با استفاده از قرصهای پیشگیری از بارداری به روش زیر میتوان از وقوع یک حاملگی ناخواسته جلوگیری کرد : بلافاصله (حداکثر تا 72 ساعت) پس از نزدیکی مشکوک به حاملگی ناخواسته 2 عدد قرص پیشگیری از بارداری از نوع  HD (سفید رنگ) را همزمان با هم و 12 ساعت بعد 2 عدد دیگر از همین قرص میل شود . (جمعا 4 قرص HD) و چنانچه قرص HD در دسترس نبود , میتوانید بلا فاصله 4 قرص LD (کرم رنگ) را با هم و 12 ساعت بعد 4 قرص دیگر از همین قرص میل شود . (جمعا 8 عدد قرص LD)

بخاطر داشته باشید که هرچه خوردن قرصها را سریعتر شروع نمایید , امکان موفقیت این روش برای پیشگیری از حاملگی ناخواسته بیشتر است . گرچه این روش در اکثر موارد از بارداری ناخواسته جلوگیری میکند ، ولی تاثیر آن صد در صد نیست و استفاده از این روش مختص موارد اورژانس و اضطراری میباشد و نباید بعنوان یک روش پیشگیری مستمر مورد استفاده قرار گیرد .

  میزان پاره شدن یا درآمدن كاندوم چقدر است ؟
 مطالعات انجام شده درایالات متحده آمریكا نشان می دهد كه میزان پاره شدن كاندوم به دلیل ضعف خود كاندوم 2% می باشد و میزان درآمدن كاندوم حین رابطه جنسی حدود 1 تا 5% است و میزان درآمدن نسبی كاندوم حین رابطه جنسی حدود 3 تا 13% می باشد .

 از چه کاندومی مصرف کنیم ؟
 حتما میبایست از کاندومهای شناخته شده نظیر كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original) مصرف کرد , چرا که سوراخهای کاندومهای بی كیفیت و تقلبی ممکن است , به اندازه ای ریز باشد که فقط دستگاههای الکترونیکی بتواند آن را تشخیص دهد , ولی اسپرم و ویروس میتوانند از آن عبور کنند و چشم معمولی قادر به دیدن آن نمیباشد ، لذا حتما و همیشه از کاندومهایی که صد در صد تست الکترونیکی شده مصرف کنید (كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original)) و در خرید آن به مارک کاندوم توجه کنید , که حتما از مارکهای معتبر باشد .(كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original) .

 انواع کاندوم های مردانه و زنانه :
 کاندومهای مردانه به شکل آلت تناسلی مردان بوده و معمولا از جنس لاتکس (Latex) می باشند . کاندومها با ایجاد یک سد بین زوجین باعث می شوند که مایعات بدن (منی) مرد به داخل بدن زن انتقال پیدا نکند . این کار موجب می شود که بیماریهای عفونی مقاربتی مثل بیماری ایدز از این طریق منتقل نشود . کاندومهای مردانه در حال حاضر تنها روش جلوگیری از بارداری بطریقه موثر و قابل برگشت هستند که برای مردان وجود دارد . میزا کارآیی کاندوم های مردانه سیمپلكس اصلی (Simplex Original) در جلوگیری از بارداری 88 تا 97 در صد می باشد .

 نحوه استفاده از کاندوم های مردانه :
کاندومهای مردانه فقط وقتی موثر هستند که قبل از انجام مقاربت استفاده شوند . در ابتدا ممکن است استفاده از کاندومها کمی ناراحت کننده و مشکل باشد , اما پس از مدتی به آنها عادت خواهید کرد و استفاده از آن برایتان راحت خواهد بود . استفاده از اسپرم کش ها همراه با کاندوم می تواند خطر وقوع حاملگی را نیز به میزان زیادی کاهش دهد . هیچگاه از دو کاندوم در یک زمان استفاده نکنید . از کاندومهای مردانه و کاندومهای زنانه نباید به طور همزمان با یکدیگر استفاده شود .

 قرار دادن دو کاندوم مردانه بر روی آلت تناسلی می تواند احتمال پارگی کاندوم را افزایش دهد . نوار لاتکسی که در انتهای قسمت باز کاندوم قرار دارد به جلوگیری از لغزیدن و سر خوردن کندوم در حین مقاربت کمک می نماید . پس از خروج منی ، آلت تناسلی را قبل از اینکه حالت نعوظ خود را از دست داده و شل شود ، از مهبل بیرون بکشید . درطی بیرون کشیدن آلت تناسلی از مهبل ، با دستتان کاندوم را بر روی آلت تناسلی نگه دارید تا از نشت کردن اسپرمها (منی) به خارج کاندوم جلوگیری شود .

 سپس این کاندوم را به دور بیندازید و در صورتی که فعالیت جنسی هنوز ادامه دارد از یک کاندوم جدید دیگر استفاده نمایید . در طی مدتی که این کار را انجام می دهید از تماس آلت تناسلی خودتان با همسرتان جلوگیری نمایید تا از انتقال عفونت یا بروز حاملگی جلوگیری شود . زیرا حتی بعد از بیرون آوردن کاندوم ، هنوز هم ممکن است مقداری اسپرم بر روی آلت تناسلی وجود داشته باشد .

 شایعترین عللی که باعث عدم کارآیی مناسب کاندومها می گردند عبارتند از : پاره شدن و لیز خوردن و بیرون آمدن کاندوم . برای جلوگیری از پاره شدن کاندوم ، مطمئن شوید که مهبل به اندازه کافی بر اثر ترشحاتی که دارد نرم بوده و حالت لغزندگی دارد . در غیر این صورت می توانید از مواد نرم کننده که فاقد روغن هستند استفاده نمایید . نرم کننده های روغنی مثل وازلین باعث سست شدن کاندومها شده و تاثیر آنها را کاهش میدهد . خشک بودن مهبل و کاندوم باعث می گردد که اصطکاک افزایش یافته و احتمال بروز پارگی کاندوم بیشتر گردد .

 کاندومها را باید قبل از استفاده درجای خشک و خنک نگهداری نمود ، زیرا حرارت باعث می شود که سوراخهای میکروسکوپی بر روی کاندوم ایجاد شود . اکثر کاندومها طوری ساخته و بسته بندی شده اند که می توان آنها را به مدت 2 تا 3 سال نگهداری نمود . کاندومهایی که حاوی مواد اسپرم کش هستند را معمولا می توان به مدت 2 سال و بدون اینکه اثر آنها کاهش یابد نگهداری نمود . همیشه قبل از مصرف کاندومها ، به تاریخ مصرف آنها توجه نمایید .

 امروزه کاندوم های زنانه نیزعرضه شده که خانم ها قبل ازنزدیکی می توانند آن را در داخل واژن خود قرار دهند .
 در صورت استفاده صحیح ، پزشکان کاندوم را به عنوان یک وسیله بسیار مناسب وکاملاً موثردر پیشگیری از بارداری و ابتلا به بیماری های مقاربتی می شناسند و توصیه میکنند .
 کاندوم را با اسامی دیگری چون (کاپوت) ، (عایق پلاستیکی) و(غلاف) هم میشناسند .

 كاندوم زنانه چیست ؟
 کاندوم زنانه دارای جنس لاستیکی بسیار نازک ، نرم و لطیف و بسیار راحتی است که دو حلقه قابل انعطاف درهردو سرانتهایی آن وجود دارد . یکی از این حلقه ها کمک می کند که کاندوم در داخل واژن خانم ها در آخر رحم ثابت جای بگیرد . همزمان حلقه دیگر کاندوم بیرون واژن قرار دارد .

 کاندوم زنانه چگونه عمل می کند ؟
 کاندوم زنانه از نوعی پلاستیک به نام پلی اورتان (Polyurethane) ساخته شده است . پلاستیک کاندوم زنانه قسمت داخلی ، گردنه و لب های بیرونی واژن (آلت تناسلی زنانه) را می پوشاند . این وسیله نیز مانند کاندوم مردانه از بارداری ناخواسته ، انتقال میکروبها و ویروسهایی که می توانند از طریق تماس جنس از جمله ویروس HIV انتقال یابند ، جلوگیری می کند . این وسیله می تواند تا 8 ساعت قبل از تماس جنسی داخل واژن خانمها جای داده شود .

 مزایای استفاده از كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original) :
 مزایای كاندوم سیمپلكس اصلی (Simplex Original)عبارتند از:
  1) جلوگیری از انتقال بیماریهای عفونی مقاربتی مثل ایدز(HIV) - سوزاك - و ...
  2) بهترین و كم هزینه ترین روش کنترل جلوگیری از بارداری توسط مردان
  3) دردسترس بودن کاندومها بدون نیاز به نسخه پزشک
  4) استفاده آسان آنها
  5) عدم ایجاد اختلال در حاملگی های بعدی و کاهش خطر ایجاد سلولهای سرطانی در دهانه رحم